Як обрати та як перевірити якість дизельного палива?

Головна Новини Як обрати та як перевірити якість дизельного палива?

Як обрати та як перевірити якість дизельного палива?

Дизельне паливо (ДП) відноситься до списку сировини, яку одержують із гасово-газолейних частинок, завдяки процедурі прямої перегонки нафтопродуктів.

Компанія RESOURCEGROUP є одним із головних постачальників дизпалива в Україні, організовуючи прямі постачання. Представлена ​​продукція має необхідні сертифікати якості, а доставка здійснюється в усі регіони країни.

Популярність такого палива зумовлена ​​позитивним ефектом на двигун різних транспортних засобів. При використанні високоякісного дизпалива (ДП) можна говорити про тривалий експлуатаційний термін будь-якого автомобіля.

На сучасному ринку нафтопродуктів саме дизельне паливо посідає лідируючі позиції. Його активно використовують для заправки різних транспортних засобів: залізничний, водний, для моторів легкових та вантажних машин.

Основні критерії вибору

Неякісне паливо часто стає причиною суттєвого зменшення початкових технічних характеристик двигуна, зменшує його робочі можливості та збільшує витрату ДП. Враховуючи величезну кількість різноманітних властивостей дизеля, відзначають такі поширені критерії вибору:

  • відповідність із сезоном (розрізняють літнє та зимове паливо);
  • характеристики;
  • компанія виробник;
  • вартість;
  • марка;
  • наявність паспорту якості.

При покупці дизпалива варто звертати особливу увагу на сезон. В цьому випадку все дуже просто: при плюсовій температурі заливають літнє паливо, а при мінусовій – зимове. Таким чином, вдасться знизити суттєве навантаження на двигун. Літні марки можна використовувати до -5 градусів, але за нижчих температур рідина починає кристалізуватися, що призводить до поступової зупинки мотора.

Способи перевірки якості дизельного палива

Купуючи дизпальне у великих обсягах, багато клієнтів стикаються з неякісним продуктом. Найпопулярніший обман полягає в розведенні літнього ДП гасом з метою його подальшого продажу, як зимове. Відзначають кілька різних методів визначення якості ДП перед покупкою великої кількості.

Візуальний метод

Незважаючи на те, що це найпростіший метод, його також називають найефективнішим. Однак у цьому випадку потрібно мати певний досвід використання ДП: сертифікований продукт обов’язково має прозорий або світло-жовтий відтінок без домішок, осаду.

Застосування паперового фільтру

Необхідно взяти невелику кількість палива та пропустити його через паперовий фільтр. Оцінювати якість потрібно за плямою, яка залишається після рідини: вона має бути світлого кольору та трохи жирна. Якщо у складі дизеля використали бензин, жирний слід відсутній, адже бензин практично повністю випаровується з поверхні. За наявності пічного палива, як добавки, пляма має характерний жовтуватий відтінок з наявністю дрібних частинок та іншого сміття.

Застосування марганцівки

За допомогою марганцівки вдасться визначити, чи є у складі ДП зайва вода. Для цього невелику кількість палива наливають у певну ємність, куди слід додати трохи кристалів марганцівки. Якщо через певний час рідина змінить свій колір та стане рожевою або світло-рожевою, значить перед вами неякісне дизельне паливо.

Перевірка щільності

Для здійснення такої перевірки не обійтися без застосування спеціального приладу за назвою ареометр. Внаслідок цього невелику кількість ДП потрібно набрати в ємність і залишити на ніч (мінімум 8 годин). Вранці проводяться виміри: якісне паливо повинно мати показники щільності 840 м3 для зимової та 860 м3 для літньої марки.  Навіть мінімальні відхилення свідчать про неякісний склад.

RESOURCEGROUP один із головних постачальників дизпалива в Україні!