Мінеральні добрива: види і переваги

Головна Новини Мінеральні добрива: види і переваги

Мінеральні добрива: види і переваги

Родючість землі триває недовго. Рослини вбирають з ґрунту всі корисні елементи і наступні врожаї вже не будуть такими великими, як перші. Для того, щоб зберегти родючість потрібно купити мінеральні добрива. Вони являють собою неорганічні сполуки, які збагачують ґрунт всіма необхідними речовинами. Окрім того, саме міндобрива віддають стимулюють мікробіологічні процеси. В сукупності це приносить позитивний результат агрономам і фермерам.

Види міндобрив

В першу чергу подібні суміші можна розділити на дві великі групи – прості і комплексні або складні. В простих добривах міститься лише один корисний компонент, а у складних поєднуються кілька. Також існують мікродобрива. В свою чергу ці групи поділяються на кілька підгруп:

  • до азотних відносять нітратні (швидко вимиваються з ґрунту), амідні (можна вносити будь-яким способом і живити ґрунт), аміачні (затримуються у верхніх шарах);
  • до фосфорних – фосфати, які розчиняються у воді і кислотах (вони необхідні рослинам на першому етапі розвитку, дають все необхідне для росту кореневої системи;
  • до калійних – сирі і концентровані калійні солі (вони допомагають доставляти вологу і поживні речовини до клітин рослин).

До комплексних мінеральних добрив відносять такі сполуки, як поліфосфати, карбоамофосфати, рідкі сполучення і інші. В склад таких продуктів входять азот, фосфат і калій у різних пропорціях. Це дозволяє збагатити ґрунт одразу кількома речовинами і забезпечити правильний розвиток рослин, зміцнити їх стійкість до зовнішніх факторів.

Мікродобрива відіграють важливу роль у рості і дозріванні плодів. Їх не так багато у ґрунті, тому потрібно додатково вносити такі речовини, як молібден, бор, мідь і інші.

Користь добрив

Більшість аграріїв вважають, що ці речовини є панацею у вирощуванні рослин, але так буває не завжди. Об’єми врожаю залежать тільки на 50% від кількості і якості добрив. На 25% від сорту рослини, стійкості до посухи, шкідників і на 25% від умов росту.

Окрім того, подібні речовини використовуються для поліпшення хімічних властивостей ґрунту. В деяких регіонах земля бідна на мідь чи солі, має високу кислотність, тому треба регулювати показники і вносити необхідні речовини.

Переваги добрив:

  • швидко потрапляють в ґрунт і через коріння у клітини рослин;
  • доступна ціна мінеральних добрив;
  • можливість регулювати хімічний склад ґрунту;
  • збільшують обсяги врожаю і забезпечують виживання рослин;
  • захищають від комах-шкідників і інфекцій.

Якщо підтримка рослин проводиться одночасно зі зрошенням та сучасними технологіями вирощування, то користь від неї збільшується. Краще за все використовувати мінеральні продукти. Їх цінність вища, а кількість складових контрольована виробником. Крім того, мінеральні добрива універсальні і підходять для різних рослин, підвищують спроможність флори протистояти хворобам. Використання і зберігання таких продуктів доволі просте.

Купити мінеральні добрива

Компанія Resourcegroup пропонує оптові поставки мінеральних добрив з доставкою по всій Україні.

Забезпечуємо аграріїв важливими і корисними речовинами. Клієнти можуть звернутися за консультацією і отримати відповіді на свої питання. Однією з переваг співробітництва є індивідуальний підхід до кожного клієнта.

Ми допоможемо придбати добрива у необхідній кількості для збагачення ґрунту і збільшення ваших врожаїв.

Resourcegroup – життєво необхідні ресурси для вашого бізнесу.